MPCA's blog

píše, vymýšľa a rozdumuje Martin Šturcel :)

21. decembra 2016
by Martin Šturcel
0 comments

Trojročný Asus Zenfone 5 a takmer najnovší Android 6.0.1

Odkedy som sa v roku 2010 dostal k svojmu prvému telefónu s OS Android (Sony Ericsson Xperia X8) nikdy som neostal na „STOCK“ systéme. Root a neoficiálne verzie OS na telefónoch ma teda sprevádzajú pekných 6 rokov. Keďže je čas vianoc obdaroval som seba a môj aktuálny telefón vianočným darčekom a to formou nového OS. Takže aj vám želám šťastné a veselé. Obdarujte svoje zariadenia a seba tiež niečim novým. 🙂 Napríklad výborná navigácia LOCUS Pro, je momentálne za fakt TOP cenu 3,59€. Viď: https://play.google.com/store/apps/details?id=menion.android.locus.pro

Posted by MPCA's blog on 21. december 2016

23. septembra 2016
by Martin Šturcel
1 Comment

resmush.it a slovenčine a bez väčších obmedzení

Aktualizované: 24. septembra 2016

+ Bola vydaná verzia pluginu 1.9 ktorá opravuje poškodený preklad slovenčiny. + Aktualizovaný súbor prekladu (verzia 2.0) s opravenými chybami v preklade. Zapracovaný bude v nasledujúcej aktualizácii pluginu, zatiaľ na stiahnutie tu.


Ak sa snažíte optimalizovať obrázky na web stránke a už ste prešli pár pluginov no stále ste natrafili na nejaké obmedzenie tak nemali by ste vynechať reSmush.it Image Optimizer.

Continue Reading →

13. apríla 2015
by Martin Šturcel
0 comments

Platby u lekárov šekom?

Dnes som bol okolnosťami donútený navštíviť lekárku. Náhodou som si vypočul ako pani doktora oznamuje sestričke že asi zavedú tie šeky.
Trošku ma to prekvapilo že prečo poštové poukážky (šeky) keďže by mali mať elektronickú registračnú pokladnicu, prípadne fiškálnu tlačiareň alebo posledná možnosť s ktorou prišla finančná správa je virtuálna registračná pokladnica. Continue Reading →